Od wieków kochamy to co piękne, ponadczasowe, eleganckie i przede wszystkim solidne. Nasuwa się odwieczne pytanie – czy globusy mogą służyć jako dekoracje i wypełnienie pustych miejsc. Więc nie jest to nic nowego, a w zasadzie można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju tradycja. Poniekąd wywodząca się ze statków, gabinetów astronomów, czy naukowców. Ponieważ wszyscy kojarzą sobie właśnie taki rodzaj dekoracji, mając je u siebie w domu.

Dzisiaj kiedy mnóstwo marek z całego świata projektuje i produkuje stylowe globusy w różnych formach, kolorach i wielkościach, możemy w nich dosłownie przebierać. Dawno temu głównie produkowało się naukowe produkty które służyły notabene dla szkół, studentów, czy innych form poznawania świata. Jedyne co można było zaobserwować, to różnica w przekazie. Jedne pokazywały państwa, inne tereny przyrodnicze, a jeszcze inne lądy.

Największą popularnością jednak od zawsze cieszyły się globusy polityczne – czyli tak zwane edukacyjne. Głównym zadaniem ich było pokazanie państw na podzielonych kontynentach. O ile naprawdę się sprawdzały, to tutaj był jeden główny problem. Mianowicie taki, że w świecie pełnym wojen i przeróżnych zawirowań państwa często zmieniały swoje granice. I to powodowało, że producenci musieli dosyć szybko zmieniać swoje koncepcje.

Masówko kontra rzemieślnicza robota

Oczywiście nie był to wielki problem, a coś co dawało jeszcze większą produkcję na masową skalę. Jest zrozumiałe, że przed wielką machiną tzw. ‘’ masówki ‘’ wszystkie globusy były produkowane ręcznie, więc to była największa wartość, jak zresztą innych produktów do wyposażenia wnętrz. Dzisiaj trochę inaczej się podchodzi do tego tematu, co znaczy że wiele z tych wyrobów jest bardzo słabej jakości.

A jeśli chodzi o jakość i pytanie czy globusy mogą służyć jako dekoracje, to trzeba rozróżnić kilka wątków. Otóż jak najbardziej mogą, ale wartość jaką niesie dla wspaniałego wnętrza, musi być bardzo duża. A na pewno nie spełnią tego mizernie produkowane na masową skalę różnego rodzaju podróbki. Dlatego, że mogą mieć dosyć krótki żywot, głównie z powodu użycia bardzo słabej jakości materiałów, a co za tym idzie szybkiego zużycia. Więc głównym czynnikiem, który jest przeciwko stosowaniu do wystroju wnętrz takich globusów, jest słaba konstrukcja.

Czy globusy mogą służyć jako dekoracje – globusy na biurka

Jeśli mamy poruszać temat wystroju wnętrz, należy powiedzieć o trzech głównych nurtach, jeśli chodzi o użycie globusa. Pierwszy z nich to rzecz oczywista, produkt polityczny, geopolityczny, czy przyrodniczy postawiony centralnie na naszym biurku. I to jest bardzo popularna metoda, która działa od wieków. Uwielbiamy gdy na naszym miejscu pracy stoją różnego rodzaju dekoracje, a taki mini globus, czy podświetlany na kolorowo globus, będzie na pewno świetnym dodatkiem.

To jest miła, ale także użyteczna rzecz, którą powinien mieć każdy wielbiciel geografii właśnie na swoim biurku. I tutaj wielkości mamy naprawdę bardzo duży wybór, więc bez problemu wybierzemy w sam raz coś dla siebie. Nie musi być to przecież koniecznie wielki okaz, który będzie przesłaniał nam większość naszego miejsca. A może to stanowić tylko mały, mini globusik, który dosłownie będzie małym akcentem, pośród gąszczu bibelotów, kartek papieru oraz innych szpargałów.

Taki dodatek do naszego wystroju wnętrza, to właściwie pewnego rodzaju symbol i znak rozpoznawczy, osoby która kocha geografię, przyrodę, a przed wszystkim to co związane jest z ziemią. Istotnym czynnikiem, który świadczy o pierwszym wrażeniu jest właśnie gabinet, czy pokój do pracy właściciela. I po takim globusie od razu widać, że osoba pracująca na tym stanowisku uwielbia naukę, świat i podróże.

Czy globusy mogą służyć jako dekoracje?

Wyśmienity pomysł na udany prezent?

Jest to informacja także dla osób, które szukają stylowego upominku, właśnie dla takich osób, które śmiało można nazwać globtroterami, ponieważ kochają zwiedzać świat i dowiadywać się wiele ciekawych rzeczy. Dlatego warto poszukać oryginalnych rozwiązań dla naszych znajomych, czy bliskich z rodziny. Z pewności ą będzie to idealny pomysł na udany prezent i tak do tego trzeba podchodzić.

Reasumując i pytając jednocześnie czy globusy mogą służyć jako dekoracje na biurko, odpowiadamy z całą pewnością tak! Jest to element bardzo popularny, ale przede wszystkim oryginalny, który będzie stanowił o prestiżu naszych pięknych biurek.

Prestiżowe stojące globusy do salonu i sypialni – wyjątkowy dodatek do wnętrz

Kiedy już poruszyliśmy sprawę naszych miejsc pracy, czyli biurek, możemy zabrać się za temat głównych inspiracji, czyli salonu. To tam wszystko się odbywa, całe życie towarzyskie domu, gdzie zbierają się goście i rodzina. Od zawsze salon spełniał rolę centralnego miejsca, gdzie odbywało się całe życie towarzyskie. Czy tego chcemy, czy nie należałoby go pięknie udekorować, tak aby było na czym oko zawiesić.

I właśnie głównym nurtem wystroju salonu mogą być globusy które stoją, na nogach. Jest to także bardzo szeroki temat, ponieważ odmian takich wyrobów jest bardzo wiele. Dawniej produkowało się globusy które osiadają na drewnianych antycznych nogach. I są to właściwie produkty dedykowane dla domów o klasycznej formie. Styl dominujący to tradycjonalizm, klasycyzm i barok. Więc jeśli chcemy wyposażyć dom na stary styl, powinniśmy szukać takich wzorców.

Sprawdzone manufaktury to strzał 10!

Dzisiaj co prawda produkuje się wiele sztucznie postarzanych globusów, mając nadzieję, że klient i tak go kupi. Nic bardziej mylnego, ponieważ to od razu będzie rzucać się w oczy. Prawdziwe marki, które od wielu lat, specjalizują się w tworzeniu takich dzieł sztuki użytkowej, mogą to jedynie robić. Wszystko inne będzie tylko marną imitacją średniowiecznego globusa, na drewnianych nogach.

Druga strona medalu to nowoczesne i minimalistyczne dekoracyjne globusy tak jak w sklepie Luxury Products, które przybierają bardzo śmiałe i twórcze formy. Warto poszukać takich inspiracji, gdy nasz styl w domu jest związany z nowoczesnością. Są to zazwyczaj produkty łączone z lakierowanym metalem, podświetlaną kulą, czy w końcu krzykliwymi formami. I to jest odpowiedź, na nudę, klasyczność i szablony. Design jest także ważny, szczególnie w naszych stylowych salonach.

Nowoczesność kontra klasyka

Oryginalne i bardzo designerskie globusy z pewnością wzbudzą zainteresowanie naszych gości, ponieważ ich forma polega na zwracaniu na siebie uwagi. To niewątpliwie design połączony z minimalizmem, który może być punktem centralnym w naszych salonach. Do tego trzeba wiedzieć, że wiele z nich jest podświetlanych, co w długie jesienne wieczory, może dawać super efekt.

Bez cienia wątpienia oba z tych produktów mają swoje plusy i minusy, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że naprawdę mogą odgrywać znaczącą rolę w naszych pomieszczeniach. To znak i wyjątkowy symbol upływającego czasu, dekadencji i historii w jednym kawałku produktu. Efekt który za nie taak wygórowane sumy, można mieć u siebie w pomieszczeniu.

Oryginalny dodatek do wnętrz – to globus….

I zadając sobie pytanie czy globusy mogą służyć jako dekoracje, odpowiadamy głośne – tak. Pytanie pozostaje jakie mamy wnętrza, a resztą może tak naprawdę zająć się projektant, który sprawnie dobierze nam odpowiedni produkt. Nam ma tylko i aż się podobać, bo przecież najwięcej czasu spędzamy właśnie w naszych salonach.

Natomiast jeśli chodzi o sypialnię, to najbardziej popularną formą wystroju jest mały globus, który musi być podświetlany. Wówczas taki produkt stawiamy na parapecie, kominku, czy szafce nocnej. I trzeba sobie zdawać sprawę, że jest to nie tylko produkt dekoracyjny, ale przede wszystkim użytkowy. Ponieważ swoim ciepłym światłem robi atmosferę i to jest tutaj najważniejsze.

Bo przecież każdy z nas pragnie mieć kawałek takiego elementu, który będzie jedną spójna dekoracją, lampką i gadżetem w sypialni. Generalnie projektanci mówią, aby nie zagracać swoich sypialni i coś w tym jest. Więc jest lepiej postawić jeden spójny produkt, niż kilka byle jakich. Dodatkowo oświetlać nim pomieszczenie o małym natężeniu światła. I to jest rozwiązanie i jednocześnie odpowiedź, czy globusy mogą służyć jako dekoracje, ależ oczywiście że tak!

Piękne globo barki jako dopełnienie dekoracji do naszych osobliwych wnętrz

A teraz porozmawiamy o produkcie, który jest wyjątkowo uniwersalny, ponieważ często go widzimy zarówno w salonach, gabinetach, jak też innych powierzchniach swoich domów, czy apartamentów. A dzieje się to dlatego, ponieważ trzymamy w nim alkohol, którym delektujemy się w różnych sytuacjach. Najczęściej możemy go spotkać w salonach, bo tam odbywają się głównie imprezy, a drugim takim pomieszczeniem jest męski gabinet do spotkań dla facetów.

Nie należy zapominać o globo barkach w odmianie mini, które możemy stawiać na półkach, czy też na biurkach. Są to wersje mniejsze, cieszące się także powodzeniem wśród mężczyzn. Ogólnie należy powiedzieć, że takie formy globusa są bardziej preferowane przez płeć męską. A jest to oczywiście spowodowane zawartością takich barków!

Alkohol potrzebuje dobrego mebla

W większości przypadków design tych wyrobów jest bardzo klasyczny, przypominające stare czasy, wpadające w styl antyczny. Więc takie formy nie wszędzie się sprawdzą. Naturalnie są także linie bardziej nowoczesne, jednak większa część to produkty robione na stary styl. Dlatego sprawdzą się w klasycznych domach i apartamentach, gdzie nie ma dużej nowoczesności i minimalizmu.

O ile globo barki są uniwersalnym globusem, to nie wszędzie i nie zawsze będą pasowały do naszych wnętrz. Więc najlepiej jest wyposażyć się w oryginalny stojący globus, bądź mały stojący na szafce czy parapecie. Tutaj jest wyjątkowo duży wybór, więc każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie.

Kochamy globusy dekoracyjne!

Trzeba także zauważyć, że możemy dobrać je pod odpowiedni styl wnętrza, zarówno w formie klasycznej, jak i nowoczesnej. Kolorystyka jest także dzisiaj tak bogata, że nawet wytrawny projektant może mieć ból głowy. Ważne aby taka rzecz podobała się głównie dla właściciela. Więc jeśli ktoś się pyta – czy globusy mogą służyć jako dekoracje, naturalnie że tak. Tylko ważny jest właściwy dobór, ale w dobie internetu, każdy może sam poszukać odpowiedniego dla siebie.

Wartości jakie niesie ze sobą dekoracja z pięknym, designerskim a może bardzo klasycznym globusem jest nieoceniona. Dlatego warto mieć u siebie chociaż jeden egzemplarz, który będzie widoczny, gdy dowiedzą nas bliscy znajomi.

Previous post Najlepsze luksusowe miksery do kuchni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *