Do czego służy wizytownik?

Wizytownik to praktyczny przedmiot, służący do przechowywania osobistych wizytówek. Mówi się, że jest to jeden z najważniejszych atrybutów firmy. Nawet najbardziej estetycznie wykonana wizytówka podana klientowi bez etui nie zrobi tak dobrego wrażenia, jak ta przechowywana w eleganckim wizytowniku. Wizytownik jest bardzo pomocny w sytuacjach biznesowych, kiedy częsta wymiana kontaktów to chleb powszedni. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie „Do czego służy wizytownik?”, warto przeczytać przygotowany przez nas artykuł.

Historia wizytowników

W Europie, same wizytówki pojawiły się dzięki podróżnikowi Marco Polo. Był to wenecki podróżnik i kupiec. Jest znany z tego, że wraz ze swoim ojcem i stryjem przemierzył jedwabny szlak, czyli drogę handlową łączącą Europę z Bliskim Wschodem i Chinami. To właśnie tam, w średniowiecznych Chinach rozpoczęła się historia wizytówek. Początkowo kaligrafię były wykonywane na papierze ryżowym, bądź jedwabiu. Z biegiem czasu, wysoko postawieni ludzie zaczęli wykorzystywać kartony z papieru czerpanego do zapisywania swoich danych. Co ciekawe, wizytówki nie były dostępne dla całego społeczeństwa, korzystała z nich głównie arystokracja, wykorzystując je jako karty wizytowe lub dzisiejsze „zaproszenia”. Jednak już wtedy zwracano dużą uwagę na estetykę i dbałość przekazywanych wizytówek.

Co ciekawe, już w XIX wieku wizytówki stały się bardzo popularnym elementem. Za sprawą króla Francji i Nawarry — Ludwika XIV, popularne stało się posługiwanie się nimi do ceremoniału. Aby wygląd przekazywanych wizytówek pozostawał w nienagannym i eleganckim stanie już około 1800-1810 roku powstały pierwsze srebrne wizytowniki. Były one bogato zdobione drogocennymi kamieniami lub tłoczonymi wzorami. Z czasem zaczęły powstawać tańsze zamienniki wizytowników wykonane z brązu lub mosiądzu. Moda na luksusowe etui na wizytówki ogarnęła cały świat. Pięknie zdobione projekty napływały z Wielkiej Brytanii, Chin, Indii, Japonii oraz Kaszmiru.

Dzisiaj doskonałej jakości wizytowniki możemy zakupić w luksusowym sklepie Luxury Products. W ich asortymencie znajdują się dzieła najlepszych Europejskich producentów, którzy dbają zarówno o doskonałą jakość wykonania, jak i o niezwykły wygląd. Znajdziesz tam zarówno włoskie propozycje wyposażenia domu, jak i francuskie obrusy. Bogaty wybór Luxury Products pozwala na szeroki wybór prezentów i upominków dla bliskich.

W jakim celu używa się wizytownika

Gdy już znamy odpowiedź na pytanie „Do czego służy wizytownik”, możemy zastanowić się dlaczego ludzie ich używają. Posiadanie wizytownika mówi wiele o jego właścicielu, przedmiot ten może pokazać drugiej osobie, że jego rozmówca jest zorganizowany oraz poukładany. Co najważniejsze, eleganckie etui osłania delikatne wizytówki, dbając o nienaganność ich wyglądu. Wizytówki używane są w wielu sytuacjach takich jak konferencje, targi branżowe oraz wszelkie wydarzenia biznesowe, gdzie konfrontacja i kontakt z innymi ludźmi jest stawiany na pierwszym miejscu.

Co powinno znaleźć się na wizytówce

Twoja wizytówka wiele mówi o tobie samym. Warto więc zadbać zarówno o treść, jaka się na niej znajduje, jak i o jej wygląd zewnętrzny. Wizytownik pozwala zachować twoją wizytówkę w nienagannym stanie. Jednak to ty decydujesz co się na niej znajdzie i w jaki sposób to przekażesz.

Na wizytówce powinny widnieć takie informacje jak imię i nazwisko osoby przekazującej wizytówkę, dane kontaktowe, dane adresowe, nazwa firmy, określenie pełniącego stanowiska. W rubryczce danych kontaktowych powinien znaleźć się numer telefonu, adres e-mail oraz nazwy social mediów, na których można znaleźć firmę właściciela wizytówki.

Wizytówka powinna w jasny sposób przekazywać każdą z wyżej wymienionych informacji. Im bardziej przejrzysty projekt, tym chętniej ludzie będą odpowiadali zwrotnym kontaktem. Ważne więc, aby wizytówka wyglądała schludnie i elegancko. By wszystkie te cechy mogły być spełnione, najlepszą opcją będzie inwestycja w luksusowy i estetyczny wizytownik.

Jakie wyróżniamy wizytowniki

W 1843 roku, autor podręcznika dobrego tonu — P.E. Leśniewski, pisał o wizytówkach: „Mężczyźni chowają je wprost do kieszeni, damy kładą w umyślnie na to przeznaczony ładny pugilares, który wraz z piękną od nosa chustką trzymają w ręku, co im przyczynia pozoru dobrego tonu”. Już wtedy pojawił się problem związany z przechowywaniem delikatnych kartek papieru. A co ciekawe, w początkowej fazie zainteresowania wizytówkami, służyły one arystokratom jako karty wizytowe.

Skórzane etui o pięknym, głębokim kolorze brązu czy może delikatny wizytownik o drewnianym wykończeniu? Istnieje wiele rodzai eleganckich wizytowników. W asortymencie Luxury Products dostępne są zarówno te wykonane ze skóry, jak i te powstałe przy pomocy drewna, stali nierdzewnej oraz srebrna. Duży wybór Luxury Products pozwala na swobodne rozeznanie się wśród najlepszych etui na wizytówki.

Jednymi z najchętniej wybieranych etui są te wykonane z drewna i stali nierdzewnej. Dodatkowo doskonałą opcją jest personalizowanie swoich wizytowników. Mogą one posiadać wygrawerowane eleganckie logo firmy lub inicjały właściciela. Estetycznie wykonane wizytowniki, to must have wśród poważnych firm. Co więcej, świadczą one o profesjonalizmie marki oraz ukazują szacunek do klienta, który otrzyma gustowną i zadbaną wizytówkę.

Czy wizytownik to dobry pomysł na prezent?

Dobrej jakości wizytowniki potrafią doskonale „zaopiekować się” znajdującymi się wewnątrz nich wizytówkami. Dzięki nim przygotowane arkusze z danymi właścicieli wyglądają schludne i estetyczne przez cały czas. Wizytowniki to doskonały pomysł na prezent dla każdej osoby prowadzącej własny biznes. Co więcej, w ofercie Luxury Products istnieje możliwość personalizowania upominków dzięki wykorzystaniu grawera i wytłoczeń. Kieszonkowe, eleganckie etui a może drewniany wizytownik na biurko? Bogata oferta Luxury Products zapewnia wysoką jakość wykonania i wyjątkowy design każdego z wybranych produktów.

Wizytownik to doskonały wybór w przypadku prezentu dla szefa, pracownika bądź bliskiej osoby, która chętnie dzieli się z innymi swoimi wizytówkami. Być może sprawdzi się dobrze jako elegancka ozdoba do firmowego pomieszczenia? Więcej o wyposażeniu luksusowego biura możesz przeczytać w przygotowanym przez nas artykule — Luksusowy gabinet.

Do czego służy wizytownik? – Jaki wizytownik wybrać

Rodzaj wizytownika zależy od jego przeznaczenia. Jednym z wyborów są drewniane wizytowniki służące jako wystawowe etui na biurko. Takie egzemplarze w swojej ofercie proponuje elegancki producent Bestar. Drewno takie jak buk, orzech, olcha, klon, dąb czy włókno drzewne MDF, doskonale komponuje się z różnymi odcieniami mebli biurowych. Niebanalny wizytownik na biurko to dobry wybór, który pomoże w organizacji pracy oraz zadba o estetyczny wygląd firmowych wizytówek. Odpowiednim dodatkiem do eleganckiego wizytownika może okazać się mały globus na biurko, który wzbogaci to miejsce o wyjątkowy klimat.

Innymi, często wybieranymi wizytownikami są te „kieszonkowe”, służące jako przenośne etui, wewnątrz którego znajdują się wizytówki. Taki rodzaj wizytowników posiada w swojej ofercie między innymi Niemiecki producent Sigel. Jest to wielokrotny zwycięzca nagród za nietuzinkowy, innowacyjny design. Wizytowniki powstałe z jego projektów posiadają wysoką jakość wykonania i piękny wygląd.

Tych i wielu innych ekskluzywnych producentów światowej sławy znajdziesz w bogatym asortymencie Luxury Products.

 

 

Previous post Srebrna cukiernica na stylowe stoły
Next post Na co zwrócić uwagę szukając stołu kawowego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *