Są w domach takie pomieszczenia, w których spędza się ogromną ilość czasu. Jednym z nich jest salon, który zaprasza Twoich gości i rodzinę, do wspólnego spędzania czasu. Powinno się więc zadbać w nim o każdy element wystroju. A przede wszystkim o oświetlenie, które nada mu oczekiwanej atmosfery. Luksusowy żyrandol do salonu jest właśnie takim kawałkiem designu.

Włoskie żyrandole – luksusowy przebój na salonach

Włosi mają to do siebie, że uwielbiają wszystko, co się błyszczy, ma piękne kształty i jest po prostu niecodzienne i niebanalne. Są to ludzie, których artystyczne dusze nie pozwalają na proste, tradycyjne elementy dekoracyjne. Patrząc na żyrandole wykonane ich rękami, ma się wrażenie, że mamy upragniony prestiż na wyciągnięcie ręki.

Produkty te wykonane są w większości z ceramiki, która nada Twojemu salonowemu pomieszczeniu nowoczesności. Nie raz, wchodząc do bogatego wnętrza, można natknąć się na włoskie żyrandole. Piękne rozłożyste kształty, bogate wzornictwo, przepych to właśnie słowa, które bardzo dobrze opisują te produkty. Nierzadko w wykonaniu niektórych modeli tych żyrandoli można natknąć się na połączenie ceramiki ze złotem.

osobliwe i oryginalne światło w Twoim wnętrzu

Wówczas magiczna, ciepła atmosfera wymieszana z prawdziwym bogactwem stanie się rzeczywistością. Nie można zapominać również o tym, że dodatkiem uwielbianym przez włochów, są również kryształy, które przepięknie odbijają światło, przez co ma się wrażenie, że dany żyrandol świeci sam w sobie, bez pomocy sztucznego światła.

Zakupienie do salonu włoskiego żyrandola to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz, aby to właśnie on był gwiazdą tego pomieszczenia. Na pierwszy rzut oka widać precyzję, ręczą pracę i miłość włożoną w te żyrandole. Więc jeśli zależy Ci na bogatym, luksusowym wystroju salonu, nie możesz przejść obok tego produktu obojętnie.

A może coś w stylu glamour?

Glamour kojarzy się z czymś bogatym, pięknym i wnoszącym coś nowoczesnego. Powstało właściwie w Hollywood, gdzie na każdym kroku można było spotkać bogato zdobione kreacje gwiazd, których posiadłości wyglądały równie luksusowo. Przede wszystkim w domostwach tych znajdują się przepiękne żyrandole, które podkreślały gusta ich właściciela. Przyciągają one spojrzenia, a ich blask jest niemal oślepiający.

Posiadają niebywale oryginalną formę. W ich przypadku nie ma miejsca na nudę. Zwracając uwagę na tego typu lampy, warto zainwestować w te, które mają prawdziwe kryształy Swarovskiego, aniżeli w te, które są zwykłymi, tańszymi podróbkami. Na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie. Jednak podczas ich użytkowania widać niesamowitą różnicę. Chyba nie trzeba tu dodawać, że kryształy właściwie lśnią swoim naturalnym blaskiem, a dodatkowe światło pozwala im rozszczepiać przepiękne wiązki różnokolorowego światła.

Bardzo bogate formy

Widząc zawieszony żyrandol w stylu glamour można odnieść wrażenie, że pod sufitem wisi przepiękny bukiet kwiatów. Przeważnie są w nim zastosowane świeczniki lub żarówki, które świetnie spełniają funkcję świec. Wieloramienne kryształowe żyrandole to prawdziwa gratka dla osób kochających prawdziwy luksus i przepych.

Żyrandole, jak żadne inne lampy, nie przyciągają wzroku. Są niezwykle charakterystyczne i obfitują w bogate formy. Dzięki nim możesz stworzyć niesamowity klimat, z którym z pewnością, nie rozstaniesz się na długie lata. Mówi się, że ktoś, kto raz zdecydował się na żyrandol, nie będzie chciał spojrzeć na inne formy oświetlenia. Bardzo możliwe, że tak właśnie jest, ponieważ jak można zrezygnować z przepięknej, bogatej formy, która nadaje salonowi charakteru na rzecz czegoś, co ani nie przyciągnie wzroku, ani nie zachwyci swoją formą?

Previous post Miedziane naczynia do kuchni – lubię to
Next post Kuchnie z naturalnego drewna są wyjątkowo solidne

2 thoughts on “Luksusowy żyrandol do salonu – jaki wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *