Kredensy znów wracają do łask! To mebel, którego funkcjonalność znały już nasze babcie, a teraz możesz i Ty przekonać się, że to tak naprawdę podstawa każdego dobrze urządzonego salonu. Jak dobrze dopasować kredens? Co możesz w nim przechowywać? I w końcu jak wybrać taki, który posłuży latami? Dowiedz się tego wszystkiego czytając porad poniżej. Ta wiedza na pewno ci się przyda.

Jak dopasować kredens do wnętrza?

Kredens to mebel dość mocno kojarzący się z elegancją. Bardzo często kredensy miały przeszklone elementy, przez które widać było cenną zastawę – wprowadzały przez to dekoracyjne elementy do wnętrza i sprawiały, że dom wyglądał od razu bardziej szykownie. Eleganckie kredensy oczywiście nadal można spotkać, jednak mebel ten przeszedł niemałą metamorfozę. Nie musisz mieć urządzonego mieszkania lub domu w stylu glamour, by kredens idealnie pasował do wnętrza. Kredensy świetnie wyglądają właściwie w każdym stylu – a jak go dobrać? Przede wszystkim zwróć uwagę na pozostałe meble jakie masz w mieszkaniu. Jeśli stawiasz na prostotę, to wybierz kredens który również będzie prostym meblem. Możesz też zaszaleć i wybrać kredens np. w kontrastowym kolorze. Pamiętaj, że to przede wszystkim Tobie taki kredens musi się podobać.

Co przechowywać w kredensie?

Kredens to naprawdę funkcjonalny mebel. Zazwyczaj zawartość kredensu to 'przedłużenie’ szafek kuchennych. W większości domów przechowuje się tam naczynia, które są używane zdecydowanie rzadziej – na wyjątkowe okazje. I taka właściwie jest podstawowa funkcja kredensu. Jednak nie każdy ma na tyle duże mieszkanie, by wstawiać do salonu dodatkową szafę na naczynia. W takich przypadkach kredens może się okazać jeszcze bardziej przydatny! W kredensach, szczególnie tych przeszklonych świetnie prezentują się… książki. To idealny sposób na przechowywanie książek, które przy okazji nie kurzą się. Oczywiście nikt nie kupuje kredensu z myślą o książkach – jednak kilka półek w takim kredensie można im poświęcić. Jeśli jednak mamy dowolną ilość miejsca w domu, to kredens może się okazać idealnym miejscem, do przechowywania przeróżnych dekoracji, czy pamiątek z wakacji. W przeszklonych 'wystawkach’ na pewno będą one się cudownie prezentować. Elegancki kredens zawsze będzie ozdobą całego wnętrza.

Jak wybrać funkcjonalny kredens?

Wybór każdego mebla, nie tylko kredensu, powinniśmy zacząć od zastanowienia się nad tym, do czego on ma nam konkretnie służyć. W przypadku kredensu, może to być element bardziej ozdobny, ale też dodatkowe miejsce do przechowywania. W przypadku, kiedy potrzebujemy mebla do ozdoby, możemy skupić się na tym by wybrać elegancki kredens, z przeróżnymi zdobieniami i szklanymi elementami. Nie musi on być jakoś bardzo pojemny, w tym przypadku najważniejszy jest jego wygląd.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa, jeśli chcemy coś konkretnego przechowywać w takim kredensie. Może on pełnić bardzo różne funkcje, więc też różne przedmioty można w nim przechowywać. Dlatego też warto jest się dobrze zastanowić co chcemy w nim trzymać. Jeśli będzie to zastawa – to warto zwrócić uwagę by mebel miał szerokie półki. Z kolei, jeśli będą to drobne rzeczy, wielkość półki nie będzie miała znaczenia. Bardzo pojemne są też szuflady, które bardzo często w kredensach występują. Jeśli więc mamy coś co można przechowywać wygodnie w szufladach, to warto się na nie właśnie zdecydować.

Najważniejsze jest to, by kredens spełniał swoją funkcję jak najlepiej. Jest ich bardzo dużo w sklepach meblarskich, więc bez wątpienia każdy znajdzie coś dla swojego wnętrza.

Previous post Ekskluzywna sofa do salonu będzie idealnym dodatkiem do wnętrza
Next post Srebrne widelce stołowe – idealny przedmiot na stół

One thought on “Elegancki kredens – podstawa każdego salonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *