Sztućce wykonane z wysokiej jakości tworzywa, jakim jest srebro, stanowi o wykwintnym i eleganckim guście ich właściciela. Widząc je na stole, można od razu pomyśleć, że tu nie znajdzie się ani trochę banalnego stylu, ale miłość do rzeczy wyjątkowych. Srebro jest cenne i wyrabia się z niego wiele wartościowych i trwałych rzeczy. Jednak aby długo się z niego cieszyć, należy wiedzieć jak o nie odpowiednio zadbać.

Srebrne widelce są piękne i trwałe

W obecnych czasach raczej nie przywiązuje się wagi do tego, z czego wykonane są sztućce. Przeważnie te, które wykonane są z cenniejszych kruszców, takich jak właśnie srebro, kojarzone są z przesadą, nudą i starością. Jednak, jeśli poszuka się lepiej, natrafi się na firmy, które potrafią doskonale wyprowadzić z tego błędu. Prezentowane wzornictwo jest nowoczesne, a stół ze srebrnymi sztućcami, prezentuje się obłędnie. Produkty te są nie tylko piękne i trwałe, ale również wpływają na walory smakowe podczas jedzenia, oraz mają właściwości zdrowotne i lecznicze. W czasie, kiedy na dworze pojawia się coraz więcej smogu, powinno się jadać właśnie przy pomocy srebrnych sztuciec, ponieważ pierwiastek srebra wpływa na organizm w sposób uodparniający. Każdy stół przyozdobiony srebrnymi sztućcami to stołowa biżuteria. Błysk tego tworzywa nada każdej zastawie elegancji i uroku.

W jaki sposób zadbać o srebrne widelce?

Pierwszą domową metodą jest zawinięcie sztuciec w folię spożywczą. Dzięki temu srebro nie będzie śniedziało i czerniało. Jeśli już jednak wydarzy się tak, że sztućce zaczną czernieć, wówczas można zastosować folię aluminiową wraz z solą kuchenną, lub po prostu zainwestować w produkt do czyszczenia srebra, których na rynku jest całkiem sporo. Jednym z najlepszych sposobów na ich czyszczenie jest namoczenie ich w gorącej wodzie z solą lub sodą oczyszczoną. Do tego potrzebna będzie również folia aluminiowa. Wystarczy tylko wyłożyć nią dane naczynie, wlać gorącą wodę, wsypać sól lub sodę i namoczyć sztućce. Wówczas czekamy od 3 do 15 minut, wyjmujemy je, opłukujemy gorącą wodą i dokładnie wycieramy.

Najważniejsze jest, aby nie wkładać srebrnych sztuciec do zmywarki, nawet tej najlepszej! Jeśli to zrobimy, trwale uszkodzimy warstwę srebra. Jeśli nie mamy silnej woli i nie będzie nam się chciało odpowiednio dbać o srebro, to wówczas najlepiej po prostu z nich zrezygnować.

Na którą firmę warto się zdecydować?

Z pewnością nie na tę najtańszą, ponieważ prawdopodobnie jakość srebra może nie być najlepszej jakości. Jeśli już decydujemy się na srebrne sztućce, to powinniśmy zainwestować w te, które będą nam służyły długi czas. Jedną z firm, która produkuje srebrne sztućce wysokiej jakości, jest Robbe&Berking, która jest jednym z największych producentów w Europie. Jest marka zaliczana do najbardziej luksusowych świecie. Jeśli chcemy zakupić polskie produkty, znanych polskich producentów, to wówczas warto skorzystać z oferty firmy Hefra wytwarzającej swoje sztućce z najwyższej jakości srebra – 925. W firmie tej ceni się wysoką jakość i tradycje. Jeśli chcemy zakupić srebro na nasz stół, wówczas warto pomyśleć o naszym polskim producencie, działającym od prawie 200 lat.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając srebrne widelce?

Dla większości zapewne ważny będzie ich design, czyli sposób wykończenia i zdobienia, które na nich występują. Wszystko zależy od upodobań ich właściciela. Bardziej bogate srebrne komplety sztuciec są związane z tradycjonalizmem, a z kolei te bardziej minimalistyczne nawiązują do nowoczesności. Podczas ich wyboru warto również zwrócić uwagę na to, czy będą pasowały do ceramiki, którą zamierzamy do nich używać, tak aby wszystko ze sobą pięknie współgrało. Srebro jest wymagające i potrzebuje odpowiedniej stołowej oprawy. Używajmy srebrnych widelców jak najczęściej! Nie dość, że w ręku będziemy trzymali kruszec wysokiej jakości, to jeszcze wpłynie on na nasze zdrowie.

Previous post Elegancki kredens – podstawa każdego salonu
Next post Talerze wykonane z porcelany dla 12 osobowej rodziny

One thought on “Srebrne widelce stołowe – idealny przedmiot na stół

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *