Wyposażanie kuchni nie jest wcale tak łatwe, jakby się wydawało. Szczególnie jeśli naprawdę lubimy gotować, a w dodatku urządzać przyjęcia dla rodziny czy znajomych. Wtedy potrzebujmy naprawdę sporo garnków i akcesoriów, a komplety zastawy stołowej na 12 osób to coś, nad czym w ogóle nie powinniśmy się zastanawiać. Co więc warto kupić i jak to wszystko zorganizować?

Podstawa – garnki

Każdy kto kupuje wyposażenie kuchni pierwsze o czym myśli, to garnki. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, to dobry krok. Przy kupnie garnków trzeba jednak najpierw zastanowić się nad tym ile garnków tak naprawdę potrzebujemy. Nie zawsze warto jest kupować zestaw – może się okazać, że będą tam garnki, których nawet nie będziemy używać. Wykonanie garnków jest również bardzo ważne, koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na to, czy garnki mogą być używane na kuchence indukcyjnej, jeśli taką posiadamy.

Prócz garnków oczywistym jest że potrzebne są też patelnie. Bardzo rzadko są one w jednym zestawie z garnkami, dlatego też trzeba o nich oddzielnie pomyśleć. Tutaj równie ważne jest to, jak dana patelnia jest wykonana.
Tak naprawdę to jakie garnki będziemy potrzebować, zależne jest od tego, co lubimy gotować w kuchni. Dlatego też to bardzo indywidualna kwestia każdego z nas. Jedno jest pewne – garnki to podstawa kuchni.

Po drugie – zastawa!

Talerze, miseczki, półmiski – to też rzecz niezbędna w każdej kuchni. Nie zawsze potrzebujemy całe komplety zastawy stołowej na 12 osób, dlatego też warto jest się na początek zastanowić ile tak naprawdę takiej porcelany będziemy wykorzystywać. Wszelkie talerze i miseczki dobierz według swojego gustu. Tutaj właściwie nie istnieją porady praktyczne prócz jednej – sprawdź, czy naczynia będą nadawać się do mycia w zmywarce, jeśli przeszkadza ci mycie ręczne.  Zastawa to też kubki, czy szklanki i kieliszki. W tym przypadku warto jest mieć nieco więcej sztuk i to różnej wielkości. Warto zadbać o to, by były dobrej jakości i nie osadzał się na nich osad który z biegiem czasu w brzydki sposób uszkadza nasze naczynia.

Akcesoria kuchenne

Akcesoria kuchenne to bardzo rozległy temat. Jest ich mnóstwo, są bardziej potrzebne i te mniej… Ciężko tutaj doradzić jednoznacznie, co będzie niezbędne w danej kuchni, istnieją jednak uniwersalne rady dotyczące właściwie wszystkich akcesoriów. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na to, z czego wykonane są takie akcesoria. Najlepiej, jeśli będą wykonane z metalu, drewna lub trwałego silikonu. Tutaj tak samo jak w przypadku zastawy, warto zwrócić uwagę na to, by można było w razie potrzeby, myć akcesoria w zmywarce.

Jak to wszystko przechowywać?

Oczywiście łatwo jest wybrać i kupić całe wyposażenie kuchni – to całkiem dobra zabawa! Trzeba jednak te komplety zastawy stołowej na 12 osób, garnki, oraz wszelkie roboty kuchenne jakoś przechowywać. Jak więc jeszcze zorganizować cały sprzęt?

W przypadku mniejszych rzeczy świetnie sprawdzają się organizery do szuflad i szafek. Dzięki nim wszystko jest posegregowane i nie miesza się.  Bardzo ważny jest też sposób układania wszystkich rzeczy. Garnki czy talerze z których korzystamy najczęściej postaraj się ułożyć tak, by były pod ręką. Rzeczy które używa się o wiele rzadziej, można układać w miejscach trudniej dostępnych, czy dalszych (np. wysokie szafki).

Zorganizowanie kuchni funkcjonalnej i praktycznej jest bardzo trudne. Mimo to, warto jest próbować, szukać coraz to nowszych rozwiązań i wyposażać kuchnie dokładnie tak, jak chcemy. W dobrze wyposażonej kuchni gotuje się o wiele przyjemniej!

Previous post Urządzanie luksusowej sypialni – praktyczne porady
Next post Dywany wykonane z jedwabiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *