Jak wprowadzić przytulny klimat do apartamentu?

Każdy z nas marzy o tym, by jego mieszkanie lub dom, było przede wszystkim przytulne. Ciepły, rodzinny klimat to pierwsze skojarzenia z naszym miejscem zamieszkania. Nie każde mieszkanie jednak tak wygląda od razu – czasem trzeba nad nim popracować. Nie zawsze kupione prestiżowe dywany i zasłony załatwią całą sprawę. Jak więc urządzić mieszkanie by było ono ciepłe i przytulne, a przy tym nie wydać zbyt dużo?

Jasne kolory wnętrz

To akurat punkt, który zrealizować trzeba przy większym remoncie. Łatwiej jest kupić prestiżowe dywany, niż malować całe mieszkanie, jednak warto jest o tym pamiętać. By mieszkanie wyglądało bardziej przytulnie, warto zadbać o to, by kolory ścian a także podłóg były raczej w jaśniejszych kolorach. Oczywiście nie muszą być takie wszystkie – ciemniejsze akcenty czy poszczególne ściany będą wyglądać ciekawie, jednak wszystkie ściany ciemne mogą być nieco przytłaczające.  Jeśli chodzi o podłogi, to o wiele przytulniejszego klimatu dodaje drewno, lub parkiet. Nie oznacza to, że musimy wymieniać podłogi, jeśli mamy inne. Jeśli jednak planujemy tak gruntowny remont, to warto pomyśleć nad drewnem, lub chociaż panelami, które wyglądają jak naturalna deska.

Okna, firanki i zasłony

Okna mają bardzo duży wpływ na to, jak będzie wyglądać całe pomieszczenie. Nie chodzi tutaj tylko o to, ile światła wpuszczają do pomieszczenia, ale też to co mamy na tych oknach. Firanki czy zasłony potrafią wprowadzić bardzo przytulny klimat do całego pomieszczenia. Warto zastanowić się więc nad długimi zasłonami, lub zwiewnymi, długimi firankami. To właściwie są bardzo małe zmiany, które możemy wprowadzić w każdej chwili do naszego pomieszczenia, a zmieniają naprawdę sporo.

Dywany, poduszki i inne tekstylia

Przytulny klimat do pomieszczenia wprowadzają właściwie wszystkie przedmioty, które są miękkie i miłe w dotyku. Ekskluzywnie wyglądające, miękkie, prestiżowe dywany na podłodze sprawią że całe pomieszczenie zacznie wyglądać od razu cieplej. Ładne, ozdobne poduszki, koce czy narzuty również tak samo zadziałają. To właściwie oczywiste rozwiązania, jednak warto pamiętać o tym, by takie poduszki ładnie, kolorystycznie dobrać do całego wnętrza.
Wracając do dywanów, warto jest dobrać takie które będą dla nas wygodne – jeśli mamy zwierzaki, lepiej wybrać dywan z krótkim włosem. Będzie on nadal spełniał swoje zadanie, a o wiele mniej pracy będziemy mieć przy sprzątaniu.

Koce i poduszki warto jest też ładnie ułożyć i dopasować do wnętrza. Wszyscy je w domu mamy, ale nie wszyscy jakoś eksponujemy, a to błąd. W tym przypadku nawet kilka małych zmian może wprowadzić duże zmiany w całym wnętrzu. A to właśnie takie triki są najbardziej cenione.

Przytulne dodatki

Nie tylko tekstylia, prestiżowe dywany, czy firanki są dodatkami, które sprawiają że w naszym pomieszczeniu robi się naprawdę przytulnie. Warto zadbać jeszcze o inne dodatki, które wprowadzą ciepły klimat. Takimi dodatkami są na przykład świece zapachowe. Co prawda używanie ich jest przyjemniejsze w zimniejszych porach roku, nie mniej warto jest o nich pamiętać.

Na przytulny klimat wpływa też światło. Warto jest zadbać o jakieś dodatkowe źródło światła, prócz głównego. Mogą to być lampy, które posiadają bardziej delikatne, żółte światło. Dzięki takiej ciepłej barwie, wieczorami w całym pomieszczeniu będzie na pewno bardziej przytulnie.

Przytulny klimat to podstawa, jeśli chcemy mieć naprawdę rodzinne i przyjemne miejsce, do którego będziemy wracać. Możemy go wypracować naprawdę małym nakładem pracy. Zastosowanie powyższych rad nie zajmie ci dużo czasu, a z pewnością zobaczysz bardzo pozytywne rezultaty.

Previous post Stylowe dekoracje do kuchni
Next post Prestiżowe kuchnie z Włoch

3 thoughts on “Jak wprowadzić przytulny klimat do apartamentu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *