Kuchnia to miejsce w domu, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Wiele osób mówi się o tym, by kuchnia była funkcjonalna i wygodna. Nic w tym dziwnego, jeśli gotujemy całkiem sporo, to chcemy, by to gotowanie przebiegało sprawnie. Warto jednak nie zapominać o tym, że w kuchni może być też przyjemnie i stylowo! To nie tylko miejsce do gotowania – tam również możesz zadbać o ciekawy wystrój i fajne dodatki. A jakie się najlepiej spiszą?

Najmodniejsze dodatki do kuchni

Aktualnie, jeśli chodzi o jakiekolwiek trendy – czy to wnętrzarskie, czy nawet modowe, bardzo ciężko jest je określić jednoznacznie. Modne jest tak naprawdę wszystko. Od kilku lat można zaobserwować powrót retro dodatków, czy mebli. Poza tym, właściwie wszystko jest w modzie.

Jakiś czas temu bardzo fajnym i ładnie wyglądającym dodatkiem była… miedź. Miedziana patelnia do kuchni, czy inny miedziany element na pewno rzucał się w oczy i pięknie wyglądał. Nie mniej jednak najlepiej kierować się swoim własnym gustem. Na pomoc mogą nam też przyjść wszelkie portale i magazyny wnętrzarskie, które śledzą wszystkie najmodniejsze kierunki.

Które dodatki mogą być funkcjonalne?

Nie zawsze dodatki i ozdoby we wnętrzu muszą stać tylko bezużyteczne. Wspomniana już wcześniej miedziana patelnia do kuchni może nie tylko ładnie wyglądać, ale być też w pełni funkcjonalną patelnią. To samo dzieje się z przeróżnymi kubkami, dzbankami, czy misami. Fajnie jest stawiać właśnie na takie dodatki, bo dzięki temu nie są one tylko rzeczami które łapią kurz. Miedziana patelnia do kuchni, czy garnek który będzie fajnie wyeksponowany jest pełnoprawną ozdobą – a kiedy przyjdzie czas, może spełnić swoje zadanie w gotowaniu.

Bardzo fajnym i ozdobnym rozwiązaniem, są otwarte półki w kuchni. Na nich możemy w ładny sposób poukładać kubki, czy inne ładne naczynia. Takie półki nawiązują do stylu rustykalnego i przypadną do gustu wielu osobom. Niestety, jest to bardzo ładne rozwiązanie, ale też trudne w utrzymaniu porządku.

Rośliny w kuchni?

Rośliny to zawsze bardzo dobry pomysł, który urozmaici wnętrze. Niestety kuchnia to dość specyficzne miejsce dla roślin i nie każda będzie tam dobrze rosnąć. Najlepiej unikać w kuchni roślin o dużych liściach, na których w brzydki sposób mogą osadzać się tłuszcze.  Bardzo dobrym pomysłem jest hodowanie świeżych ziół w kuchni. Odmienią one smak gotowanych potraw, a dodatkowo będą ładnie wyglądać. W ładnie wyeksponowanej doniczce będzie to super ozdoba.

A co na ściany?

W trakcie urządzania wnętrz, nie tylko kuchni, wiele osób zapomina o ścianach. A to na nich można umieścić bardzo ciekawe ozdoby i dzięki nim sprawić, że całe pomieszczenie nabierze całkiem innego koloru. W kuchni nie jest inaczej, to jak zagospodarujemy ściany może wpłynąć na charakter całego pomieszczenia.  Najbardziej oczywistym pomysłem na ściany, są obrazy. W kuchni nie jest to popularne rozwiązanie, ale jeśli mamy na taki obraz miejsce, to również tam będzie on fajnie wyglądać.

Bardziej popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kuchnie, są relingi, czyli wieszaki, na których można powiesić różne akcesoria kuchenne, czy kubki. Jeśli są one ładne – cała ozdoba równie ładnie wygląda.
Ozdobnie wyglądają też książki kucharskie. Jeśli ktoś z takich korzysta, to warto jest je wyeksponować na wiszącej półce. Książki kucharskie są tak ładnie wydawane, że same w sobie są już ozdobą.

Jak widać, ze względu na to, że kuchnia to przede wszystkim funkcjonalne pomieszczenie, większość ozdób, które można tam wkomponować również ma podwójną funkcje. Te kilka pomysłów wyżej z pewnością pomogą ci zaplanować ozdoby do twojej kuchni i sprawić, że będzie ona wyglądać naprawdę pięknie.

Previous post Dywany wykonane z jedwabiu
Next post Jak wprowadzić przytulny klimat do apartamentu?

One thought on “Stylowe dekoracje do kuchni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *