Jedno z popularnych porzekadeł mówi, że ludzie dzielą się na tych co żyją, na tych co umarli i na tych co pływają. Dla wielu marynarzy przygoda z morzem i bezkresnymi oceanami zaczyna się od fascynacji. Chęć przeżycia czego niesamowitego, chęć przemierzania kuli ziemskiej i chęć doświadczania bliskości i potęgi natury to pragnienia, które decydują o wyborze zawodu marynarza. Nie brakuje też pasjonatów żeglugi, dla których to hobby jest nieodłącznym elementem życia. Wymagająca wielu poświęceń praca marynarza bądź też chęć sprawienia przyjemności pasjonatowi rodzi pytanie: co kupić dla wilka morskiego, by sprawić mu przyjemność?

Opcji jest wiele, podarunek praktyczny bądź dekoracyjny, bądź dwa w jednym. Gustowny, luksusowy, prestiżowy- tu nie ma miejsca na kompromis! Ludzie spędzający pół życia na wodzie zwracają uwagę na każdy detal.

Woda to ich żywioł

Według szacunków woda stanowi około 71% powierzchni globu. Bezkres widać, gdy wybierzesz się na wycieczkę statkiem. Uświadomienie sobie, że ląd to mniejszość, a tak do niego jesteśmy przyzwyczajeni, nieco zmienia spojrzenie na zawód marynarza. Bez transportu wodnego życie byłoby bardzo trudne. Marynarze wykonują ciężką pracę, w której liczy się odpowiedzialność, precyzja i szacunek do innych.

Pływający po morzach i oceanach widzieli wiele. Doświadczeni marynarze mają w sobie dużo pokory, kochają pokryte wodą kawałki globu. Lubią też otaczać się przedmiotami z marynarską symboliką. Dlatego, jeśli chodzi o to, co kupić dla wilka morskiego bez względu na okazję, to są to rzeczy praktyczne i dekoracyjne opatrzone motywami kojarzącymi się z rejsami. Model statku, kotwica, latarnia morska, maszt, kompas, sekstant, globus to kilka propozycji dla miłośników morskiej żeglugi.

Designerskie prezenty dla żeglarzy- luksusowe, piękne i fantazyjne

Dwie propozycje, które są strzałem w dziesiątkę dla marynarza, to model statku oraz kompas. Bo czy może stanąć coś piękniejszego na komodzie w salonie bądź w biurze człowieka, który pływa przez pół życia, niż modele statków? Oczywiście mogą być to też inne marynarskie akcenty, natomiast statek jest synonimem pływania.

Kolekcjonerskie modele statków z najwyższej półki

Miniaturowe statki dostępne są w luksusowym wydaniu, w kolorze złota, na lakierowanej drewnianej podstawie. Idealne do wnętrz, w których króluje przepych i styl glamour. Inną opcją są ekskluzywne modele statków wykonane z najwyższej jakości materiałów, jak egzotyczne drewno. Zrobione z dbałością o najmniejszy detal, zachwycą każdego żeglarza. Zwłaszcza że są to repliki najpopularniejszych okrętów, np.: San Felipe, piracki Czarna Perła, Słońce Królewskie.

W sprzedaży są również drewniane modele jachtów dla kolekcjonerów, co jest gotową odpowiedzią na to, co kupić wilkowi morskiemu. Co ważne nie musisz ich składać, otrzymasz złożony, przygotowany do wręczenia prezent.

Kompas w unikalnym wydaniu

Gdyby nie on, to być może dziś nie znalibyśmy ani Vasco Da Gamy ani Kolumba. Pierwszy kompas powstał nie gdzie indziej jak w Chinach, lecz dziś możesz kupić ekskluzywny kompas już niekoniecznie chińskiej produkcji. Z tym niewielkim przyrządem wiąże się wiele ciekawych historii. Przed wiekami Anglicy wierzyli, że woń czosnku negatywnie wpływa na działanie igły, dlatego marynarze, którzy jedli czosnek, nie mogli się do niego zbliżać.

Kompas to pomysł na to, co kupić wilkowi morskiemu, by sprawić mu przyjemność. Dostępne są w różnych stylach, zarówno klasycznym jak i nowoczesnym. Jako przyrząd oraz ozdoba. Z pewnością wyjątkowy będzie prezent 3w1 łączący kompas, zegar i szkło powiększające.

Co kupić dla wilka morskiego i miłośnika sztuki?

Obrazy mogą łączyć miłość do sztuki i żeglarstwa, podobnie jak wyjątkowe figurki, które tworzone są przez najlepszych rzemieślników.

Obraz nowoczesny na skórze? Czy olejny? Każdy z nich z motywem morza jest doskonałym uzupełnieniem przestrzeni, w której mieszka bądź pracuje żeglarz. Podaruj mu obraz olejny ze spokojną zatoką wypełnioną statkami bądź statku leniwie przemierzającego Motławę. Natomiast w nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie świetnie wpisują się obrazy skórzane.

Luksusowym prezentem dla wilka morskiego są figurki. Sternik, łódka wraz z wiosłami, delfin, kotwica, żaglówka. Dla bliskiej osoby, która zdecydowała się na zawód marynarza, najlepszym prezentem może być figurka św. Barbary z Nikomedii. To patronka osób wykonujących trudne zawody, między innymi marynarzy. Pracujący na morzu często mówią o tym, że ludzie niewierzący powinni wypłynąć w rejs, bo przy bardzo trudnych warunkach, zaczynają się modlić również oni. Oczywiście to tylko opowieści, dlatego figurka św. Barbary jest dobrym pomysłem na prezent dla marynarza, dla którego wiara jest ważna.

Postaw na figurki od firm, które tworzą je z najlepszym materiałów. W swojej codziennej pracy wykorzystują brąz, srebro, złoto, kryształy, drewno. Produkują je manufaktury, które stawiają na jakość na pierwszym miejscu, na najlepszych rzemieślników i unikatowość. Figurka może być przekazywana kolejnym pokoleniom, dlatego tak ważny jest materiał, z jakiego jest wykonana oraz precyzja.

Co kupić dla żeglarza, który lubi praktyczne, lecz oryginalne rzeczy?

Inspiracji na to, co kupić dla wilka morskiego, który stąpa mocno po ziemi jest również dużo. Jeśli ponad sztukę stawia na praktyczność, to podarunek powinien spełniać dodatkową funkcję poza dekoracyjną.

Kilka naszych propozycji:

Szkło dla miłośnika mocniejszych i lżejszych trunków. Kufel do piwa z pokrywą w iście morskim stylu nie tylko dla marynarzy, ale i dla pasjonatów. Kubek do whisky albo komplet kieliszków z cyny- idealne na morskie wyprawy. Gotowy prezent stanowi zestaw karafka plus kubek z motywami morza.

Otwieracze do butelek to kolejna propozycja na oryginalny, a zarazem praktyczny prezent dla wilka morskiego. Trwałe! Z fantazyjnymi symbolami i przyciągające uwagę.

Podpórki do książek są świetnym podarunkiem dla żeglarzy, którzy oprócz przemierzania oceanów lubią również czytać. Wyjątkowe wzornictwo podpórki sprawia, że będzie niezwykłą ozdobą na regale.

Akcesoria na biurko pod postacią nożyka do papieru czy podstawki dla długopisu tworzą z biurka przestrzeń pełną klasy i elegancji. To propozycja dla żeglarzy, którzy spędzają czas nie tylko na morzu, ale i na ziemi przy biurku.

Marynarze zawsze tęsknią za morzem. Choć są blisko rodziny to ciągnie ich na wodę. Dlatego gadżety z morskimi motywami, obrazy, figurki, przyrządy jak kompas, luneta czy lornetka, są najlepszym prezentem.

Previous post Kryształ do whisky – co o nim warto wiedzieć?
Next post Gdzie trzymać damską biżuterię?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *