Szczegółowe i pieczołowicie wykonane repliki słynnych statków to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika żeglugi i podróży. Jest to również wyjątkowa ozdoba do modnego wnętrza i doskonały zalążek ciekawej kolekcji. Gdzie postawić model statku w domu, by prezentował się efektownie i stylowo? Do jakich wnętrz i aranżacji pasują repliki statków?

Repliki statków – idealne ozdoby dla miłośników żeglarstwa

Od zawsze fascynowała Cię epoka wielkich odkryć geograficznych? Z przyjemnością czytasz powieści podróżnicze, a może lubisz spędzać wolny czas pod żaglami? Indywidualne pasje i zainteresowania warto przenieść również na grunt wnętrzarski. W swoim domu lub mieszkaniu możesz dać wyraz zamiłowaniu do żeglugi i sięgnąć po replikę lub całą kolekcję modeli statków.

Gdzie postawić model statku w domu?
Gdzie postawić model statku w domu?

Starannie wykonane repliki statków podróżniczych i wojennych to również gotowy pomysł na upominek do wnętrza dla miłośnika żeglarstwa!

Gdzie postawić model statku w domu?

Różne domowe pomieszczenia mogą być doskonałym miejscem na jedną lub kilka replik słynnych statków. W zależności od tego, jak bardzo chcesz zaakcentować zainteresowanie żeglugą i modelarstwem, możesz zdecydować się na umieszczenie modelu statku we wnętrzu reprezentacyjnym lub w przestrzeni prywatnej.

Jakie jest najlepsze miejsce w domu na replikę statku? Zdecydowanie jest to salon i gabinet. Ciekawym pomysłem będzie również ustawienie repliki statku w jadalni lub bibliotece. Wiele osób wykorzystuje marynistyczne elementy w wystroju łazienki.

Model statku w salonie – modny akcent we wnętrzu

Z pewnością to właśnie w salonie spędzasz sporo czasu każdego dnia. To wnętrze o reprezentacyjnym charakterze, które jednocześnie łączy w sobie wiele funkcji. To właśnie w nim można odpocząć po ciężkim dniu, spotkać się z przyjaciółmi lub poczytać w wygodnym fotelu.

Podczas aranżowania salonu, wiele osób zastanawia się nad tym, co postawić na komodzie, na gzymsie kominka lub na regale, by wnętrze nabrało charakteru. Perfekcyjnym wyborem może być właśnie model statku! Na blacie sporej komody zmieści się nie tylko miniatura żaglówki, ale imponująca replika słynnego okrętu lub cała kolekcja statków!

Kolekcja modeli żaglówek do salonu
Kolekcja modeli żaglówek do salonu

Taka dekoracja jest polecana szczególnie do wnętrz miłośników żeglarstwa. Co ważne, efektowna replika statku pasuje nie tylko do salonów utrzymanych w estetyce marynistycznej. To detal o dekoracyjnym charakterze, który świetnie współgra z wystrojem retro, ale też ze stylem kolonialnym i wieloma innymi.

Model statku w gabinecie – perfekcyjna ozdoba biurka

Domowy gabinet to nie tylko miejsce wytężonej pracy, odbierania telefonów i uczestniczenia w wideokonferencjach. Pomieszczenie tego typu pełni również rolę reprezentacyjną – to w nim przechowywane bywają cenne pamiątki, kosztowne podarunki od kontrahentów i nie tylko.

Wystrój gabinetu może być uzależniony zarówno od specyfiki Twojej pracy, jak i od Twoich prywatnych zainteresowań. Warto umieścić w tym pomieszczeniu jakieś osobiste akcenty, które spowodują, że praca w nim będzie przyjemniejsza. Nie bez powodu wiele osób zastanawia się nad tym, co można postawić na biurku w gabinecie. To trudna decyzja, a biurko stanowi, bez wątpienia, najważniejszy mebel w tym wnętrzu.

Model żaglówki - idealna ozdoba dla miłośników żeglugi
Model żaglówki na biurko

Idealnym detalem do ozdoby gabinetowego biurka będzie nie tylko efektowna figurka, stylowa klepsydra lub finezyjny kałamarz. Perfekcyjnie w tej roli sprawdzi się również model statku!

Gdzie jeszcze można postawić model statku w domu?

Jeśli replika statku nie pasuje do wystroju Twojego salonu lub gabinetu, nic straconego. Modele statków genialnie prezentują się również w wielu innych miejscach w domu:

  • W łazience – do tego wnętrza można wprowadzić szczyptę estetyki marynistycznej. Model statku będzie perfekcyjnym dopełnieniem takiej aranżacji. Możesz postawić go na półce ściennej albo na parapecie okna.
  • W przedpokoju lub korytarzu – choć są to pomieszczenia pełniące rolę ciągów komunikacyjnych, nic nie stoi na przeszkodzie, by popracować nad ich ciekawą aranżacją. Subtelna konsola, komoda lub półka z pewnością się przyda, a także zapewni wystarczającą przestrzeń na wybrany model statku.
  • W sypialni – żegluga i podróże za horyzont to miłe wizje, które mogą towarzyszyć Ci już od wczesnych godzin porannych. Model statku możesz umieścić na komodzie w sypialni albo na ściennej półce nad łóżkiem.
  • W bibliotece – klasyczna biblioteka w domu to marzenie każdego mola książkowego. Jeśli dysponujesz tak imponującym księgozbiorem, pomyśl o urozmaiceniu tej aranżacji za pomocą stylowych dekoracji. Obok książek podróżniczych i powieści Verne`a, zdecydowanie powinno znaleźć się miejsce na, co najmniej jedną, replikę statku.
Imponująca replika statku HMS Victory
Imponująca replika statku HMS Victory

Modele statków to ciekawe ozdoby do niemal każdego wnętrza – pasują do przestrzeni salonowych, ale też do sypialni, bibliotek, a nawet do łazienki. Replika statku może okazać się również pięknym detalem w pokoju młodego podróżnika lub podróżniczki!

Na czym postawić replikę statku?

Modele statków doskonale prezentują się niemal w każdym wnętrzu, ale czy na każdym rodzaju mebli? Na czym postawić replikę statku, by prezentowała się stylowo i była odpowiednio wyeksponowana? Te meble i miejsca zdecydowanie możesz wziąć pod uwagę:

  • Komoda – nieodłączny element wielu domowych aranżacji. Komody bywają elementem wystroju salonu, ale też sypialni lub korytarza. Są zwieńczone blatem, który stanowi idealną przestrzeń na wyeksponowanie kunsztownie wykonanego modelu statku.
  • Półka ścienna – może być niewielka i płytka, a wówczas zmieścisz na niej model żaglówki. Może być również imponująco szeroka, dzięki czemu pomieści całą kolekcję replik słynnych statków.
  • Biurko – kluczowy element w każdym gabinecie. Powinno znaleźć się na nim nie tylko miejsce na przedmioty niezbędne do pracy, ale też na stylową ozdobę – model statku będzie perfekcyjnie prezentował się na jego blacie.
  • Gzyms kominka – wyjątkowo wyeksponowane miejsce, które naturalnie przykuwa uwagę. Z reguły ustawia się na nim najważniejsze pamiątki i dekoracje. Miłośnicy żeglugi mogą umieścić w nim właśnie model statku.
  • Regał – obecny w domowych bibliotekach, gabinetach, salonach i innych wnętrzach. Zazwyczaj mebel ten wypełniony jest książkami, ale warto wygospodarować na nim odrobinę miejsca na klimatyczne dekoracje. Model statku będzie pięknym dopełnieniem półki z literaturą o tematyce podróżniczej.

Repliki statków to dekoracje, które można ustawić w dowolnym pomieszczeniu, jeśli tylko dopasujesz je do wystroju i do ilości wolnej przestrzeni!

Previous post Jaką funkcję mają płytki z drewna do ogrodu?
Next post Gdzie postawić szklany wazon w salonie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *